Menu

Cieszyn i okolica w moim obiektywie

Fotografie głównie Cieszyna i okolic oraz przyrody.Amateur photographs mainly of Cieszyn and surroundings and nature.

Fotoksiażka :)

fotojoanny

Dziś przyszła wymarzona paczka z fotoksiążką przedstawiającą zdjęcia z tej strony.

4az1

Została bardzo starannie wykonana przez #saaldigitalpolska. Trudno mi było uwierzyć, że dostanę za darmo takie cudo "płacąc" jedynie recenzją, ponieważ otrzymałam kod promocyjny o wartości 200 zł, a moja książka zmieściła się w tej kwocie. Ale ją dostałam i dziś przyjemnością opiszę moje wymarzone portfolio. Wybrałam książkę o wymiarach 15 x 21 cm. Po długim namyśle zdecydowałam się na kartki matowe w środku i błyszczącą, watowaną okładkę. To był doskonały pomysł. Na wewnętrznych stronach nie ma śladów palców, a okładka robi doskonałe wrażenie (nie brudzi się też od dotyku). Kolory zdjęć są piękne i żywe.

Mój błąd, że nie rozjaśniłam fotografii przed umieszczeniem ich w projekcie. A przecież zawsze wiedziałam, że zdjęcia wydrukowane są odrobinę ciemniejsze. Ale nie przeszkadza to w zachwycaniu się pięknymi widokami Teraz już będę o tym pamiętać.


3az1

11az

Wykończenie jest niesamowicie staranne i książka sprawia wrażenie bardzo trwałej. Bardzo dziękuję za możłiwość testowania tego produktu. Więcej szczegółów każdy zainteresowany może znaleźć na stronie http://www.saal-digital.pl/.

A zainteresowanych wyglądem całego projektu fotoksiążki "Cieszyn i okolica w moim obiektywie" odsyłam do linku: https://www.saal-digital.pl/service/share-order/…

5az1

 

Wszystkich świętych

fotojoanny

7azCmentarz komunalny w Cieszynie

5azGroby zasłużonych dla Cieszyna

3azCmentarz Żydowski (stary) w Cieszynie

Cmentarz Żydowski (stary) w Cieszynie

Cmentarz Żydowski (stary) w Cieszynie

Grób Johanna Nepomuka Demel von Elswehr - zasłużonego burmistrza Cieszyna

Węzeł przesiadkowy

fotojoanny

Jakiś czas temu obiecałam na stronie Facebookowej, że obfotografuję węzeł przesiadkowy i pokażę go światu. Okolica ma swoje mocne i słabe strony. Są tu intrygujące i wartościowe graffiti na murach (są też i takie, które niczego nie wnoszą a szpecą i irytują):

002a1312016

 

 

zabytkowy budynek dworca (jego stanu nie trzeba komentować, wystarczy popatrzeć):

 

miejsce po świętej pamięci PKS'ie w Cieszynie:

płynie Bobrówka - piękna w każdym momencie roku:

096a1312016

Pojawiła się też nadzieja, że wkrótce to miejsce wypięknieje po remoncie i stworzeniu komfortowego i kompleksowego węzła przesiadkowego z prawdziwego zdarzenia. No i że coś powstanie w wyrwie po budynku PKS. Czas pokaże, a ja wszelkie zmiany udokumentuję :)

Cieszyńskie gołębie

fotojoanny

Dawno nie było nowych wpisów. Postaram się od teraz regularnie dodawać nowe zdjęcia. Dziś kilka ujęć gołębi z Rynku, które jak wiele innych spraw podzieliły mieszkańców. Jedni chcieliby się ich pozbyć bo brudzą, inni uważają, że karmienie ich jest integralną częścią spacerów po Rynku. Oto one:

006a31122015


023a1

 

022a30122015

 

018a31122015

018a26122015

 

© Cieszyn i okolica w moim obiektywie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci